Katastrálnym územím obce Gregorovce prechádzajú  tri cyklotrasy

MTB Čergov – K chatám

  • (56 km, prevýšenie 803 m)

okružná trasa vychádza z Prešova (Sídlisko II.) a ďalej vedie cez Kanaš, sedlo Stráže, Terňu až k chate Čergov. Potom pokračuje smerom na Lysú na Čergove k chatám Lysanka a Šomka. Trasa ďalej vedie cez obec Drienica, Jakubovany, Šarišské Sokolovce, Uzovce, Gregorovce a vracia sa späť do Prešova (Sídlisko II.)
(www.turistikaonline.sk/index.php?m=22&id=168)

MTB Čergov – chata Čergov

  • (50 km, prevýšenie 664 m)

okružná trasa vychádza z Prešova (Sídlisko II.) a ďalej vedie cez Kanaš, sedlo pod Lysou Strážou a Terňu na chatu Čergov. Potom pokračuje cez dolinu Ternianky a Terňu, Gregorovce a Kanaš. Odtiaľ sa trasa vracia do Prešova (Sídlisko II.)
(www.turistikaonline.sk/index.php?m=22&id=167)

MTB Čergov – Hrebeňovka

  • (88 km, prevýšenie 847 m)

Okružná trasa vychádza z Prešova (sídlisko Šváby) a pokračuje smerom na Šarišské Michaľany, Sabinov, Ľutinu, Hanigovce, Milpoš, Dvoriská, Solisko na Čergove, Chochuľka, chata Čergov, Lysá na Čergove, chata Lysanka a Šomka, Jakubovanská nádrž, Jakubovany, Gregorovce a vracia sa späť do Prešova (Sídlisko II.)

Trek Šarišská vrchovina – Šarišom

  • (79 km, prevýšenie 426 m)

Okružná trasa začína v Prešove (sídlisko Šváby), ktorá pokračuje smerom na Vydumanec, Cemjatu, Rokycany, Žipov, Hrabkov, Jarovnice, Sabinov, Gregorovce, Terňa, Záhradné, Fintice a vracia sa naspäť do Prešova (sídlisko Šváby)