Kresťanský spevácky zbor z Gregoroviec vznikol približne pred dvadsiatimi rokmi. Nápad založiť v Gregorovciach spevácky zbor vznikol po revolúcii v roku 1990, kedy na verejnom zhromaždení obce bola pani Margita Liptáková poverená úlohou zapojiť nejakým spôsobom do diania v obci aj mládež. Preto sa rozhodla osloviť pána Štefana Jeníka, ktorý mal bohaté skúsenosti s vedením zborov a ten túto úlohu prijal a začal sa Kresťanskému speváckemu zboru z Gregoroviec venovať. Prvým verejným vystúpením bola primičná svätá omša novokňaza Daniela Baláža, 21.6.1992.

Počas existencie zboru sa v ňom vystriedalo takmer 70 členov a vystupoval na približne 90 rôznych miestach . Účinkoval hlavne na svätých omšiach, ale aj ekumenických bohoslužbách, birmovkách, odpustových slávnostiach, či vianočných trhoch v Prešove. Okrem toho sa členovia zboru zapájali do života v obci a farnosti. Pomáhali pri usporadúvaní rôznych spoločenských alebo športových akcií, zúčastňovali sa na stretnutiach gregorovských dôchodcov, pomohli pri organizovaní plesov Starých pánov, či pri oslavách 50. výročia založenia športového klubu v Gregorovciach. V rokoch 2004 a 2005 v spolupráci s naším bývalým kaplánom Rastislavom Robom zorganizovali detský letný tábor.

V januári 2008  sa zbor rozhodol nahrať vlastné CD-čko. V máji toho istého roku sa mu to podarilo v štúdiu Timothy v Prešove a 8. augusta CD s názvom Zo srdca Ti dávam uviedli do života. V lete minulého roku v Hárdy štúdiu v Malom Šariši nahrali druhý album Hymnus nebies s vianočnými piesňami. Uvedenie do života prebehlo v decembri na ďakovnej svätej omši.
Veľkým dňom pre gregorovský zbor bol 28.august tohto roku. Po niekoľkomesačných prípravách sa v kostole narodenia Panny Márie v Gregorovciach konal prvý samostatný koncert pri príležitosti plynutia dvadsiatich rokov od založenia zboru. Účinkovali v ňom aj mnohí z bývalých členov zboru, piesne boli spestrené videoprojekciou a moderátorskými vstupmi, v ktorých nám pripomenuli niečo z toho, čo za dvadsať rokov ako členovia zboru a kamaráti zažili.

Dnes má Kresťanský spevácky zbor z Gregoroviec 14 stálych členov. Po hudobnej stránke vedie zbor Monika Golodžejová, svojimi skúsenosťami a odbornými radami mu veľmi pomáha pán Štefan Jeník a akýmsi manažérom a hovorcom zboru je Marcel Baláž.

 

Kontakt 

  • Kresťanský spevácky zbor z Gregoroviec
  • e-mail:Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • https://www.facebook.com/zborgregorovce/

CD_1 CD_2 CD_3


 

Niektoré ukážky našej tvorby si môžte vypočuť tu >>